Jezdecká škola pro děti

Připravujeme pro Vás “Jezdeckou školu pro děti” již od 6-ti let.

Škola pro děti začíná 30.3.2010

Škola je určena nejen úplným začátečníkům, ale i pokročilým. Vaše děti se naučí základům westernového ježdění, seznámí se s tím, jak se mají ke koním správně chovat, naučí se je čistit a připravovat na ježdění (sedlání, uždění, atd.). To vše pod odborným dozorem a s důrazem na jejich bezpečnost.

Chcete, aby se Vaše dítko nejen vozilo, ale i umělo jezdit, poznalo nové kamarády, získalo si vztah ke koním a možná tak i objevilo skrytý talent pro tak krásný sport, přihlaste jej do naší jezdecké školy.
Jízda na koni je nejen psychicky i fyzicky zdravý způsob trávení volného času, ale také možnost, zažít příjemný čas s novými kamarády, uprostřed krásné přírody, kousek od Zlína.

Více informací, přihlášení zde >>>

home title

Westernové ježdění

Westernové ježdění – tvrdá práce s dobytkem, toulačka lesem, nebo zlatem zdobené sedlo a načančané jezdkyně na vypulírovaných koních? Ač značně různorodé podoby jednoho jezdeckého odvětví, všechny mají společný základ – především dobrý vztah s koněm. Snad právě tato různorodost je zdrojem stále širší obliby mezi dětmi i dospělými  i u nás.

zdroj: http://www.equichannel.cz

Co je westernové ježdění

Asi nejblíže pravdě bude tvrzení, že je to životní styl. A samozřejmě také jezdecký. Z jakýchsi nejasných důvodů obyvatelstvo naší malé středoevropské zemičky dosti silně lne k historii Divokého západu a s nadšením sleduje vše, co ji aspoň vzdáleně připomíná. Ostatně: i dnešní kluci a holky si jen stěží vzpomenou na sled českých panovníků, ovšem indiánských náčelníků vám vyjmenují hned několik.

V očích veřejnosti je westernové ježdění “to, když hodíte na koně sedlo a jedete na pár dní pod širák”, případně “to, kde honí na koni krávy a chytají je do lasa”. V prvním případě ale mluví o takzvaných trailech- stezkách, v druhém případě o rodeu. Oboje sice navozuje slávu zašlých časů dobytčích stezek a dobývání Západu, ale termín westernové ježdění zde není na místě.

Tímto termínem se dnes v celém světě označuje sportovní odvětví, které se řídí přesně stanovenými pravidly; odvětví, v němž nejde jen o jezdecký styl, ale vůbec o odlišný způsob práce s koněm. U westernového ježdění je na první místo postaveno partnerství člověka a koně. Ve všech disciplínách ( pochopitelně s vyjímkou soutěží na čas) je hodnoceno uvolněné a harmonické předvedení dvojice, klid, nenásilnost pobídek, snaha koně vydat ze sebe vše nikoli proto, že musí, ale protože chce.

zdroj:http://www.inext.cz/www/wrc/new_page_3.htm


line
footer
Powered by Wordpress | Designed by Elegant Themes